Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, w sposób zupełnie bezinwazyjny. Dlatego ten rodzaj peelingu może być stosowany przez osoby zmagające się z wrażliwością skóry i problemami naczyniowymi. Za sprawą peelingu usuwany jest martwy naskórek oraz inne zanieczyszczenia, będące bezpośrednim powodem powstawania zaskórników.

Peeling kawitacyjny polecany jest w następujących przypadkach:

  • trądzik pospolity i różowaty – regularne oczyszczanie skóry ma niebanalny wpływ na leczenie trądziku. Oczywiście, peeling kawitacyjny należy w takim wypadku łączyć z odpowiednim leczeniem dermatologicznym.
  • cera tłusta, skłonność do zaskórników – w przypadku nadmiernego wydzielania sebum peeling kawitacyjny zapobiega powstawaniu zaskórników i namnażaniu się bakterii. Jest to więc zarazem skuteczna profilaktyka przeciwtrądzikowa.
  • cera ziemista, odwodniona i niedotleniona – peeling kawitacyjny reguluje gospodarkę wodną. Oczyszczona z martwego naskórka i zalegających zanieczyszczeń skóra nareszcie może oddychać i jest pełna blasku!
  • skóra z przebarwieniami – peeling stymuluje komórki skóry do regeneracji. W przypadku regularnego stosowania peelingu przebarwienia potrądzikowe są dużo mniej widoczne.
  • pierwsze objawy starzenia, utrata jędrności – stymulując komórki do odnowy dogłębny peeling przyczynia się do wygładzenia zmarszczek. Również regulacja gospodarki wodnej ma niebanalne znaczenie, kiedy chodzi o syntezę kolagenu.

Czas wykonania zabiegu wynosi najczęściej od 30 minut do godziny. Przed rozpoczęciem peelingu kawitacyjnego specjalista oczyszcza skórę i pokrywa ją preparatem pielęgnującym. Aby doszło do zjawiska kawitacji, skóra musi być bowiem pokryta wilgotna warstwą. Następnie, z zastosowaniem urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe forma ciekła zamieniana jest w gazową. W efekcie martwe komórki skóry i zanieczyszczania są usuwane z powierzchni skóry. Zabieg jest bezbolesny, choć wrażliwe osoby mogą odczuwać efekt szczotkowania skóry. Po peelinguaplikowany jest preparat nawilżający.

Peeling tego rodzaju zwykle wykonywany jest w odstępach jednego miesiąca. W przypadku cery trądzikowej i tłustej odstępy czasowe oraz liczba zabiegów ustalane są indywidualnie. Przeciwwskazaniem dla wykonania zabiegu jest ciąża, choroby immunologiczne, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi, implanty metalowe, padaczka, stany zapalne. Peelingu kawitacyjnego nie powinno się wykonywać w okresie natężonego nasłonecznienia. Poleca się przeprowadzanie go w okresie od kwietnia do września. Również w tym czasie należy stosować kremy z wysokim filtrem UVB i UVA. Warto pamiętać, że peelingu tego typu nie powinno się wykonywać tuż przed wielkim wyjściem – zaleca się zachowanie bezpiecznego odstępu czasowego.

Peeling kawitacyjny może być stosowany przez osoby o różnym typie skóry. W dodatku jest to doskonały wstęp do najróżniejszych zabiegami pielęgnacyjnymi z zakresu kosmetologii. Zatem zapoznaj się z pełną ofertą LookBeauty i zadbaj o skórę kompleksowo!